herb UKS Ruch Chorzów
BTS Rekord Bielsko-Biała   UKS Ruch Chorzów

2013-04-27, 11:00

Czas spotkania: 80 min.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Niebiescy odrazu narzucili swój styl gry i przyjechali pokazać, że porażka u siebie z MOSiR-em  Jastrzębie 0-1 w ubiegłej kolejce to wypadek przy pracy. 2 minuta meczu i mogło być 0-1 dla Ruchu. Ładnym strzał z 12 metrów popisał się Kuba Wagner, jednak piłka trafiła w słupek. W 5 minucie meczu, futbolówkę na lewym skrzydle rozgrywają zawodnicy Ruchu. Piłka trafia do Andrzeja Piecucha, który podaje wzdłuż bramki strzeżonej przez golkipera Rekordu, a akcje zamyka Sylwester Gładkowski dając prowadzenie Chorzowianom. Dalsza część pierwszej odsłony gry toczyła się głównie w środku pola boiska. Rekord starał się skontruować akcję, jednak za każdym razem dobrze w obronie spisywali się gracze przyjezdnych i zachowywali czyste konto. W 27 minucie piłkę z prawej strony pola karnego wrzuca na 14 metr od bramki Michała Boreckiego skrzydłowy Rekordu, akcję kończy ładnym strzałem zawodnik gospodarzy i słowa uznania dla naszego bramkarza, który popisał się refleksem i uchronił swój zespół od straty gola. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. Z jednobramkowym prowadzeniem do szatni schodzili gracze w niebiesko-białych trykotach.

Druga część gry wyglądała zupełnie inaczej. Gospodarze wyszli na boisko bardziej zmotywowani i chętni walki o 3 pkt. Rekord dominował, rekord przeważał, ale to Ruch prowadził w tej głównej statysctyce jaką nazywamy " Wynik meczu ". Miejscowi nie umieli złamać defensywy Chorzowian. Niebiescy bardzo dobrze się ustawiali, nie odpuszczali, walczyli do końca o każdy centymetr boiska i wspierali się nawzajem, dlatego też wywieźli z tak ciężkiego terenu 3 pkt. Rekord odniósł swoją pierwszą porażkę w sezonie, natomiast Ruch doskoczył do czołówki.

W najbliższą sobote, w Chorzowie, na kresach UKS RUCH 96' podejmie TS Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wszystkich serdecznie zapraszamy !

Bielsko-Biała - 27.04.2013r godz. 14:00
Rekord Bielsko-Biała 0-1(0-1) UKS Ruch Chorzów
bramki : Gładkowski 5'

UKS Ruch : Borecki - Schmidt, Sowa, Rylukowski (C), Wagner - Kaizik, Wilczkiewicz (65' Wawrzyniak), Górka, Gładkowski (80+2' Kocot) - Długajczyk (60' Rutkowski), Piecuch (60' Wentkowski)

Trener : Grzegorz Wagner
II Trener : Mirosław Majchrzak
Kierownik : Tomasz Lesik