UKS Ruch Chorzów - strona nieoficjalna

GKS GieKSa Katowice S.A 2:1 Energetyk ROW Rybnik
Górnik Zabrze SS.A 1:0 GKS Piast SA Gliwice
MOSiR Jastrzębie 3:1 TS Podbeskidzie Bielsko - Biała

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Uczniowski Klub Sportowy "Ruch Chorzów"

powstał w roku 2004.
W ramach swojej działalności prowadzi zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży, w których łącznie uczestniczy ok. 300 zawodników zarówno z Chorzowa, jak i miast ościennych.
Nasz klub posiada 13 grup szkoleniowych. Dziewięć z nich bierze udział w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Nożnej - trzy zespoły juniorskie oraz sześć zespołów trampkarskich.
W pozostałych czterech grupach dzieci w wieku od 5 do 9 lat prowadzony jest nabór do klas sportowych Zespołu Szkół Sportowych Nr 2 im. Gerarda Cieślika w Chorzowie.
Ponadto stworzona została osobna grupa bramkarska odbywająca treningi specjalistyczne.
      Do dyspozycji klubu oddane zostały trzy pełnowymiarowe boiska, w tym boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem oraz kilka sal gimnastycznych.
Nasi członkowie korzystają z profesjonalnego sprzętu sportowego, a dzięki stałej współpracy z wieloma firmami mają możliwość zakupu strojów sportowych (dresy, obuwie) ze specjalnym rabatem.
      Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, w tym byłych zawodników klubów pierwszoligowych, jak: Marcin Molek, Grzegorz Wagner, Seweryn Siemianowski czy Damian Łukasik.

Nasze zespoły zanotowały wiele sukcesów m.in: zwycięstwo w Allianz Cup,  II miejsce w Turnieju Coca -Cola" w Warszawie rocznik 1990, I miejsce w rozgrywkach na szczeblu Śl.ZPN rocznik 1992 oraz 1990. Drużyna rocznika 1992 reprezentowała nasze miasto w turnieju miast kandydackich do mistrzostw Europy 2012 w Kijowie w sierpniu 2006 roku zajmując piąte miejsce - drużynę prowadził trener Damian Łukasik.
Zawodnicy uczęszczający do szkoły sportowej brali udział  w rozgrywkach szkolnych zdobywając mistrzostwo Śląska w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
      Uczestniczymy we wszystkich ważniejszych imprezach sportowych oraz turniejach zarówno krajowych, jak i zagranicznych.
Jako jeden z najbardziej znanych klubów w Polsce jesteśmy organizatorami turniejów ogólnopolskich na sztucznej murawie dla zespołów z woj. małopolskiego, podkarpackiego oraz z centralnej Polski.
      W okresie wakacji przeprowadzamy obozy sportowe dla zawodników wszystkich grup wiekowych. Współpracujemy z ośrodkami sportowymi w Nowinach, Simoradzu i Wiśle.

Źródło :

www.uksruchchorzow.pl

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

BTS Rekord Bielsko-BiałaUKS Ruch Chorzów
BTS Rekord Bielsko-Biała 0:1 UKS Ruch Chorzów